Виготовлення 3D форм
Фініш
Реалізація проєктів малих форм
Процес 3D моделювання має один із варіантів свого логічного завершення виготовленням технічних деталей, або декоративних виробів із твердих матеріалів методами 3D друку або фрезерування на верстатах з ЧПК
Послідовність дій і використання програмного забезпечення
Від проєктування до готової твердої 3D форми треба здійснити декілька окремих, але взаємопов'язаних кроків.
CAD
Computer-Aided Design - Автоматизоване проектування. Результат - комплект проєктно-конструкторської документації для виготовлення і експлуатації об'єкта проєктування
(використовується SolidWorks та SketchUp; ііснують і інші прогами: AutoCAD, FreeCAD, Inventor...)
CAM
Computer-Aided Manufacturing - Автоматизована система технологічної підготовки виробництва (автоматизація програмування устаткування з ЧПК)
(використовується ArtCAM, існують і інші програми: PowerMILL, SolidWorks, Fusion360 )

CNC

Computer Numerical Control - Числове програмне керування (ЧПК) - система керування, яка зчитує командні інструкції спеціалізованої мови програмування і керує приводами верстатів з ЧПК
(використовується NC Studio V5+, існують і інші програми: Mach3...)
G-коди (CNC)

Мова автоматизованого проєктування (мова програмування числовим програмним керуванням), якою люди взаємодіють з комп'ютеризованими верстатами, задають їм що і як робити. Міжнародний стандарт — ISO 6983
Як це працює:
Наведені послідовні процеси можуть бути виконані як в комплексі, так і окремо
Проектування
Процес проєктування загально вже описаний на цьому сайті, дивись розділ «3D моделювання». Особливістю проєктування малих форм є посилені вимоги до наповнення технічного завдання (ТЗ) від Замовника максимально повною інформацією щодо форми та розмірів деталі або виробу. Виготовлення технічних складових до машин і механізмів майже не залишає проєктанту поля для власної дизайнерської фантазії, окремі деталі повинні бути сумісними з іншими компонентами комплексу. ТЗ повинно мати креслення або ескіз в аксонометричних проєкціях з точністю розмірів до сотих долей міліметра (0,00мм). Для виготовлення художніх виробів або фігур зі складним рельєфом (криволінійною поверхнею) бажано доручити професіоналам попередньо провести 3D сканування прототипа і надати проєктувальнику результат успішного 3D-сканування на подальше доопрацювання в програмах з 3D-моделювання.
Програмування
ArtCAM працює з імпортованими файлами, попередньо підготовленими (запроєктованими) в одній із CAD програм, але можливо створювати нові нескладні форми прямо в цій CAM програмі "з нуля". Головне завдання - це підготувати умови для виконання конкретного технічного завдання на верстаті з використанням конкретних інструментів і параметрів механічної обробки. Інженер-технолог вносить всі потрібні фактичні дані ТЗ (розміри заготовки, діаметр і характеристики фрези, що саме треба зробити /обрізка по контуру, вирівнювання поверхні, чорнова вибірка матеріалу, чистова обробка поверхні рельєфу, тощо) і програма автоматично генерує серію G-кодів, що називається "Управляюча програма (УП)". Надалі ця УП передається на комп'ютер, який є частиною фрезерного верстата з ЧПК. В прогамах CAM та CNC передбачений попередній огляд імітації і симуляції на екрані процесу виконання УП.
Управління
Управляюча програма переноситься (імпортується) до системи управління верстатом. Інженер-технолог задає координати заготовки на робочому столі, виставляє фрезу в стартове положення "нуль", висоту безпечного переміщення фрези та інші додаткові параметри обробки.
Управляючий верстатом комп'ютер зчитує закладені в УП G-коди, які є для нього інструкцією по управлінню рухом крокових (імпульсних) двигунів координатного (x,y,z) переміщення шпинделя, що обертає ріжучий інструмент (фрезу). Таким чином, ріжучий інструмент пошарово проходить запрограмовані траєкторії та знімає певну товщину матеріалу. В результаті обробляється або обрізається пласка 2D поверхня, або утворюється певна криволінійна 3D поверхня, тобто, рельєф, який є поверхнею деталі або виробу. В системі управління верстатом передбачені функції автоматичного блокування роботи при порушені заданих координатних умов.
F.A.Q.:
Де і як виконуються етапи проєктування і програмування?
Відповідь:
Послуги з 3D моделювання (інженерного проєктування) та проєктного програмування (створення управляючих програм на базі G-кодів) за замовчуванням виконуються ФОП Ястребов ВВ з використанням власних ресурсів, програмного забезпечення, приватних ліцензійних угод і т.п. За бажанням Замовника процедура програмування може бути виконана на його обладнанні.
F.A.Q.:
Де і як виконується етап виготовлення твердої фігури?
Відповідь:
Безпосереднє виготовлення технічних деталей (об'єктів) або декоративних виробів залежить від розмірів і матеріалу замовлення і може бути комплексно виконане "під ключ" ФОП Ястребов ВВ як на власних потужностях, так і на обладнанні Замовника або орендованому обладнанні.
Виконавче обладнання
Виготовлення 3D фігур на базі запропонованих послуг з проєктування і програмування можливо на таких типах верстатів і обладнання:
Фрезерний верстат з ЧПК
Машина, на якій виготовляють готові деталі за допомогою різання, обробки як окремих деталей, так і для серійного виробництва.
Лазерний фрезерно-гравірувальний верстат з ЧПК
Універсальний високотехнологічний пристрій призначений для різання і гравіювання.
3D принтер
3D-принтер — пристрій, що використовує метод пошарового створення фізичного об'єкта за цифровою 3D-моделлю.
Матеріали для фрезерування
При наявності потрібної потужності шпинделя та допоміжних систем для верстата (аспірація, охолодження) і спеціалізованого різального інструменту (фрез) можливе використання різних вихідних матеріалів
Метал
Нержавійка, чорний метал, бронза, латунь, алюміній
Дерево (і схожі)
Деревина різних порід, твердості і в'язкості, МДФ, пластмаси
Камінь
Мармур, граніт
Made on
Tilda